
O Nas
Fundacja Świat w naszych rękach
powstała jako grupa nieformalna w 2018, a formalnie została zarejestrowana 15 kwietnia 2020 roku.
Naszym głównym celem jest inicjowanie i wprowadzanie pozytywnych zmian we wszystkich obszarach życia ludzkiego, wraz z ochroną jego środowiska naturalnego i praw zwierząt.
Wierzymy w to, że każda i każdy z nas ma w swoich rękach jakiś mały kawałek świata, który może zmienić na lepsze, ochronić, lub naprawić.
Nasze motto brzmi „Zmiana jest możliwa. Tu i teraz. Ważny jest każdy mały krok. Zacznij tu gdzie jesteś”.
W praktyce koncentrujemy nasze działania w czterech obszarach:
- ekologii, ochrony bioróżnorodności i klimatu,
- praw zwierząt i poprawy losu zwierząt bezdomnych,
- działań społecznych i obywatelskich,
- edukacji, która zmienia świat.
Jesteśmy także przedsiębiorstwem społecznym i pod naszymi skrzydłami działa „Kosmiczna Architektura Ogrodowa”- pracownia stolarska, która zajmuje się wytwórstwem i montażem kopuł geodezyjnych i innych konstrukcji ogrodowych (więcej informacji znajdziecie tu…)
Nasze pozytywne działania do tej pory:
– koordynacja działań lokalnych organizacji pozarządowych za które otrzymaliśmy nagrodę Super Samorząd w ramach akcji „Masz Głos”
– od 2018 w okresie przedświątecznym organizujemy „Festiwal Zero Waste Bielsko-Biała- spędź te święta bez śmieci”
– stworzyłyśmy ścieżkę edukacyjną „Ogrody dla Ziemi” w cudownym miejscu – Dolinie Bawole Serce.
– jesteśmy współinicjatorami powstania ogólnopolskiej sieci „Moc nasion” i powołania Święta Nasion i Bioróżnorodności, które obchodzone jest 3 października.
– organizowaliśmy wiele różnorodnych wydarzeń jak przedwyborcza debata kandydatów na urząd prezydenta miast Bielska- Białej na temat poprawy losu zwierząt i przyrody w mieście, Dzień bez opakowań foliowych, trashmoby, czyli spontaniczne akcje sprzątania śmieci w plenerze, warsztaty zero waste, wymianki ubrań i zabawek, warsztaty ogrodnicze, pokazy filmów, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele więcej.
Bądź z nami!
A przed nami wiele małych i większych kroków, ku lepszej przyszłości naszej planety z jej wszystkimi elementami.
Świat w naszych rękach
Poznaj nasz zespół

Anna Chęć
Założycielka i Prezeska Fundacji - spina ze sobą wszystkie elementy, koordynuje działania obywatelskie w obszarze pomocy zwierzętom bezdomnym, rozwija ideę kampanii Ogrody Dla Ziemi, wdraża ideę zero waste, współtworzy i współprowadzi programy i warsztaty edukacyjne. Edukatorka, trenerka, aktywistka, psia mama i ogrodniczka.
Z wykształcenia kulturoznawczyni, pedagożka, arteterapeutka, trenerka procesów rozwojowych i trenerka WenDo (samoobrona i asertywna komunikacja dla kobiet). Od ponad 20 lat aktywnie działa na rzecz zmiany świata, zawodowo zajmuje się edukacją nieformalną, prowadzi działalność warsztatową „Działaj z Chęcią”. Współzałożycielka siedliska permakulturowego „Dolina Bawole Serce”.

Katarzyna Kwiatkowska
Wiceprezeska Fundacji. Jej działania koncentrują się wokół pomocy zwierzętom, działań na rzecz aktywizacji społecznej w tym obszarze i współpracy z instytucjami i podmiotami realizującymi zadania opieki nad zwierzętami. Koordynuje wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, współpracuje z organizacjami społecznymi. Prywatnie uwielbia książki i koty.

Maria Rózga
Edukatorka, trenerka, animatorka, działaczka społeczna. W Fundacji współtworzy i realizuje warsztaty z edukacji ekologicznej, podczas których uczestnicy i uczestniczki spędzają czas w Naturze, bawiąc się, ucząc, obserwując i współdziałając. Z wykształcenia etnolożka i antropolożka. Do swojej pracy włącza głęboką ekologię, inspiracje etnologiczne, śpiew, rozmowy i zabawy w kręgu oraz techniki uważności.
Mama dwójki dzieci. Szuka możliwości zmiany i działania na rzecz otaczającego nas świata. Pasjonuje ją praca z grupami, permakultura, zielarstwo, minimalizm, suwerenność żywnościowa oraz alternatywne modele współdziałania i edukacji.

Tomasz Czeczko
Wizjoner, konstruktor, ogrodnik i bushkrafter. W Fundacji zarządza pracownią stolarską „Kosmiczna Architektura Ogrodowa”. Majster i wytwórca kopuł geodezyjnych, które stawia w najdziwniejszych miejscach Polski. Współzałożyciel siedliska permakulturowego „ Dolina Bawole Serce”, gdzie z powodzenie uprawia m.in. kilkadziesiąt odmian pomidorów.
Edukacja blisko natury
Ogrody dla ziemi
To tytuł naszej ogrodowej ścieżki edukacyjnej, ukazującej, jak w ogrodowym mikroświecie można zadbać o ziemię, wodę i żywe istoty. Jest to także idea, przyświecająca różnym naszym działaniom; wspieraniu bioróżnorodności, warsztatom ekologicznej uprawy warzyw, promowaniu suwerenności żywieniowej.
Bo wierzymy głęboko, że nasze ogrody nie są tylko dla nas, ludzi.